binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerİngiltere'den Yeni Önemli Kripto Para Adımı: 26 Nisan'da Başlıyor

İngiltere’den Yeni Önemli Kripto Para Adımı: 26 Nisan’da Başlıyor

İngiltere önümüzdeki aydan itibaren kripto paraları ilgilendiren önemli bir adım atılacak. İşte bilinmesi gerekenler.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Birleşik Krallık önemli bir adım atarak, güvenlik güçlerine terörizm de dahil olmak üzere suç faaliyetlerinde kullanılan kripto para varlıklarına el koyma yetkisi vermeye hazırlanıyor. Bu yeni yetkinin 26 Nisan’da yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Bu gelişme, ülkedeki 2023 Ekonomik Suç ve Kurumsal Şeffaflık Yasası’nın devamı niteliğindeki ikincil mevzuatın kısa süre önce onaylanmasının ardından geldi. 2023 Yasası, emniyet güçlerine suç amacıyla kullanılan kripto varlıklarına el koyma ve dondurma yetkisi vermişti.

İlgili Haber  BitMEX Kurucusu Arthur Hayes, Binance'ten Yine Altcoin Satın Alımı Yaptı

Kısa süre içinde yürürlüğe girmesi beklenen 2023 Yasası hükümleri arasında kripto için sivil tazmin rejimi de yer alıyor. Bu rejim, kripto varlık müsadere emirleri ile birlikte, yetkililerin kripto ile ilgili öğeleri ele geçirmelerini mümkün kılacak. Mevzuata göre bu öğeler, “herhangi bir kripto varlığının ele geçirilmesine yardımcı olabilecek bilgileri içeren veya bunlara erişim sağlayan bir mülk öğesi” olarak tanımlanıyor.

Kısa bir süre önce eski İngiliz maliye bakanı, kripto para borsası Coinbase’e küresel danışman olarak katılmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail