HaberlerKripto Para

İngiltere’nin Kripto Para Regülasyon Planı Hazır!

2022'de regülasyonlar hızlanıyor.

2022’nin kripto paralara yönelik regülasyon yılı olması bekleniyordu. İlk aydan birçok ülkeden regülasyon haberi gelmeye devam ederken bir haberde İngiltere’den geldi.

Kaynaklar İngiltere’nin kripto para birimlerini ve merkeziyetsiz finans (DeFi) alanını düzenlemeye yönelik taslaklar hazırladığını bildirdi.

Düzenleyicilerin söz konusu taslaklarda kripto varlık tanımından blok zincire yönelik atıfları kaldırmak istediği de ifade edilirken bu konuda detaylar henüz belirtilmedi.

Blok zincir ve kripto varlıklara yönelik bilgi eksikliğinden kaynaklı oluşan riskleri bertaraf etmek için ek bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

DeFi alanının yönetmelikle düzenleneceği belirtilirken vakalara özgü değerlendirme yapılabilecek alanlar da olacağı ifade edildi.

Kripto paraKripto para reklamlarına yönelik yasakları ile sık sık gündeme gelen İngiltere’de, yanıltıcı reklamların ve bilgi eksikliğinin tüketiciler üzerindeki riskleri artırdığı belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu