Kripto HaberleriBitcoinInterpol'den Metaverse Hamlesi!

Interpol’den Metaverse Hamlesi!

Interpol metaverse dünyasına adım attığını açıkladı.

Takip et

Geçtiğimiz günlerde hükümetlerin Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerine yönelik suçlarla mücadele etmesine yardımcı olması için özel bir ekip kuran, dünyanın en büyük polis teşkilatı Interpol, kripto sektörüne yönelik yeni bir hamle yaptı.

İlgili Haber
Terra CEO'su İçin Vakit Daralıyor! Interpol Özel Ekip Kurdu!

Son zamanların popüler teknolojisi Metaverse’ün benimsenmesine kayıtsız kalmayan Interpol, kendi metaverse bürosunu kurduğunu açıkladı.

Kendi resmi sitesinde yazılı açıklama yapan Interpol, kendi metaverse bürosunda çevrimiçi polis eğitimi sunacağını duyurdu.

Interpol, Hindistan Yeni Delhi’deki Genel Kurul’da dünya çapında kolluk kuvvetleri için özel olarak tasarlanmış ilk Metaverse’i tanıttı.

INTERPOL Metaverse, kayıtlı kullanıcıların herhangi bir coğrafi veya fiziksel sınır olmaksızın Fransa’nın Lyon kentindeki Interpol Genel Sekreterliği genel merkezinin sanal faksını gezmelerine imkan tanıyor.

Kullanıcılar ayrıca, avatarları aracılığıyla diğer memurlarla etkileşime girebilecek ve hatta adli soruşturma ve diğer konularda kapsamlı eğitim kursları alabilecek.

Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stock açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Birçoğu için Metaevren soyut bir geleceğin habercisi gibi görünüyor, ancak ortaya çıkardığı sorunlar, Interpol’ü her zaman ilgilendiren konulardır.

Üye ülkelerimizi suçla mücadelede desteklemek ve dünyayı sanal olsun ya da olmasın, içinde yaşayanlar için daha güvenli hale getirmek bizim sorumluluğumuzdadır.

Bu bağlamda metaverse, kolluk kuvvetleri için muazzam etkilerle günlük hayatımızın her yönünü dönüştürme potansiyeline sahip. Ancak polisin Metaverse’i anlaması için onu deneyimlememiz gerekiyor.”

Interpol son olarak Metaverse dünyasının sadece oyuncular için olmadığını belirterek, Metaverse’ün genellikle İnternet’in gelişimindeki potansiyel bir sonraki aşama olarak tartışıldığını söyledi.

Bu bağlamda Interpol, teknoloji araştırma firması Gartner araştırmasına göre, 2026’ya kadar her dört kişiden biri Metaverse’de çalışmak, okumak, alışveriş yapmak ve sosyalleşmek için günde en az bir saat geçireceğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları