BorsaHaberlerKripto Para

iPhone Kullananlar Dikkat: Bitcoin Borsası Binance’ten Kullanıcılarına Güvenlik Uyarısı!

Güvenlik açığı sebebiyle kullanıcıların e-postalarına sızıldığını belirten Binance, olası siber saldırıların önüne geçilmesi için izlenmesi gereken adımları paylaştı.

Önde gelen kripto para borsalarından Binance, iPhone ve iPad kullanıcılarını önemli bir güvenlik açığı sebebiyle uyardı.

Kullanıcılar tarafından yoğun olarak kullanılan programlardaki güvenlik açıklarıyla ilgili son derece hassas olan Binance, son yaptığı incelemede Apple iOS’taki yerleşik mail uygulamasındaki güvenlik açığını fark ettikleri bilgisini kullanıcılarıyla paylaştı. Söz konusu güvenlik tehdidinin Apple iOS 6 sürümünden iOS 13’e kadarki tüm sürümleri kapsadığı ifade edildi. Saldırganların belirtilen güvenlik açığından yararlanarak kullanıcıların elektronik postalarına sızdığı ve istedikleri postaları değiştirip silebildikleri belirtildi.

Söz konusu olayla ilgili duyuruyu resmi Twitter hesabından paylaşan Binance, kullanıcıların izlemeleri gereken yolun şunlar olduğunu ifade etti: Mail uygulamasını devre dışı bıraktıktan sonra Ayarlar > Parolalar ve Hesaplar’a giderek Yeni Verileri Al’a tıklayıp Manuel’i seçmek ve Anında İlet’i kapatmak. iOS’taki yerleşik mail uygulamasını kaldırma yoluna giden kullanıcılar için Gmail veya Outlook gibi özel elektronik posta uygulamalarını da tavsiye eden Binance yetkilileri, bu yöntem haricinde güncelleme yapmanın da söz konusu tehdidi ortadan kaldıracağını belirtti.  Bu noktada iOS’un son sürümünün iOS 13.4.5 beta olduğunu belirtmekte yarar var.

Geçtiğimiz günlerde Google da Android cihazlar için benzer bir uyarıyı yapışmıştı:

İlgili Haber
Bitcoin'leriniz Risk Altında Olabilir: Telefonunuzdan Bu Programları Silin!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu