coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoiniPhone Kullanıcıları Dikkat! Güvenlik Açığı Tespit Edildi: Kripto Paraların Çalınmaması İçin Bu...

iPhone Kullanıcıları Dikkat! Güvenlik Açığı Tespit Edildi: Kripto Paraların Çalınmaması İçin Bu Yapılmalı!

Blockchain güvenlik şirketi SlowMist'in açıklamasına göre iPhone kullanıcıları kripto para güvenliği için bunu yapmalı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

iOS ve macOS cihaz kullanıcılarına Kaspersky tarafından bir güvenlik açığı bildiriminin yayınlanmasının ardından kripto para güvenlik şirketi SlowMist kullanıcılara yazılımlarını acilen güncellemeleri çağrısında bulundu.

SlowMist, Kripto Paralarının Güvenliği İçin Kullanıcıların Acilen iOS Cihazlarını Güncellemeleri Gerektiğini Söyledi

Bildirim, hem iOS hem de macOS’ta saldırganların root yetkileri elde etmesine ve kullanıcı varlıklarının güvenliğini tehlikeye atmasına olanak tanıyan iki ciddi güvenlik açığını ortaya çıkardı.

CVE-2023-28205 ve CVE-2023-28206 olarak adlandırılan güvenlik açıkları sırasıyla WebKit motorunda ve IOSurfaceAccelerator nesnesinde bulundu ve hackerların cihazın sandbox’ından kaçmasına ve virüslü cihazla neredeyse her şeyi çalıştırmasına izin vermek için kombine edilebiliyor.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Coinbase Yol Haritasını Genişletiyor! Son Olarak Bu Altcoin Listeye Eklendi!

WebKit motoru, Apple’ın mobil işletim sistemlerinde izin verilen tek tarayıcı motorudur ve Google Chrome ve Mozilla Firefox da dahil olmak üzere iOS’taki tüm tarayıcıların kullanıcılarını güvenlik açığına savunmasız hale getiriyor. Dahası, güvenlik açıkları bir iPhone, iPad ya da Mac’e ” zero-click” virüsünün bulaşmasına neden olabilir; bu da kullanıcının herhangi bir aktif eylemi olmaksızın cihaza virüs bulaşabileceği anlamına gelir.

Apple en son sürüm işletim sistemleri için güncellemeler yayınlamış olsa da, daha önceki bazı sürümler için de güncellemeler sağladı. En yeni iOS, iPadOS ya da tvOS cihazlarını kullananların 16.4.1 sürümüne, daha eski iPhone ya da iPad’leri olanların ise 15.7.5 sürümüne güncelleme yapmaları gerekiyor.

İlgili Haber  Çinli Dev Şirket Tencent ile Bu Altcoin Arasında Ortaklık Açıklandı! Fiyat Tepki Veriyor!

ventura OS kullanan macOS kullanıcılarının macOS 13.3.1 sürümüne, macOS Big Sur ya da Monterey kullananların ise sırasıyla macOS 11.7.6 ya da 12.6.5 sürümlerine güncelleme yapmaları ve Safari için ayrı bir güncelleme yüklemeleri gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail