BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberlerKripto Para

İran Bitcoin Madencileri’nin Elektriğini Kesecek!

İran artan enerji talebiyle mücadele etmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl da Bitcoin (BTC) madencilerine yönelik elektrik kesintisi yapan İran, artan enerji talebi nedeniyle ülkedeki lisanslı Bitcoin madencilerinin elektriğini keseceğini açıkladı.

Bloomberg’in haberine göre, ülkenin enerji endüstrisi sözcüsü Mostafa Rajabi Mashhadi devlet televizyonuna verdiği röportajda, İran’daki 118 yasal kripto para madenciliği merkezinin hepsinin elektriğinin 22 Haziran’dan itibaren kesileceğini söyledi.

“İran’daki 118 yasal kripto madenciliği merkezinin 22 Haziran’dan itibaren elektriği kesilecektir. Bu kararı, elektrik talebinin mevsimsel olarak artması nedeniyle aldık.”

Rajabi Mashhadi ayrıca, ülkedeki enerji talebinin bu hafta 63.000 megavatı geçeceği tahmin ettiklerini, bu yüzden de vatandaşların elektrik kesintilerine hazırlıklı olması gerektiğini açıkladı.

Geçtiğimiz Ağustos ayındaki elektrik talebi rekor kırarak 67.000 megavatı aşmıştı.

Geçtiğimiz yılda yaz aylarında artan sıcaklıklar ve kış aylarında da artan soğukluk nedeniyle lisanslı kripto madenciliği merkezlerinin elektriğini kesen İran bir yandan da yasadışı kripto madencilik firmaları ile mücadele ediyor.

İlgili Haber
İran'dan Bitcoin Ve Kripto Para Madencilerine Tekrar Yasak Geldi!

Bu bağlamda ülkede yapılan çalışmalar sonucunda geçen yılın Haziran ayında 7.000 yasa dışı kripto madenciliği merkezini ele geçirdi ve faaliyetlerini sonlandırdı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu