Haberler

İran: Burası Madencilik Cenneti, Yasak Falan Yok!

İran Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri Bakanı Mohammad Javad Azari Jahromi.

İran, son dönemde ABD yönetimi ile kritik bir süreçten geçiyor ve görünen o ki Washington yönetimince uygulanan yaptırımlar İran’ı ABD ile mecburi olarak görüşmeye zorluyor. Son olarak İran Dışişleri Bakanı Zarif tarafından yapılan açıklamada ‘ekonomik yaptırımların duraklatılması’ şartı ile ABD’li yöneticiler ile İran’ın masaya oturabileceği açıklandı. İran, ABD ile bir süre sonra görünen o ki çökmüş ekonomisi nedeniyle hiçbir önşart olmadan görüşmek zorunda kalacak ve ABD ile anlaşmak zorunda kalacak gibi.

İran madencilik cenneti değil!

İran Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri Bakanı Mohammad Javad Azari Jahromi, İran’da kripto para madenciliğinin yasal veya yasak olmadığını, ancak madencilik cihazları ithal etmenin yasak olduğunu açıkladı. (Zaten İranlılar isteseler bile bunu ithal edemiyorlar, ABD ve AB’nin yaptırımlarından dolayı yurtdışından ürün almak neredeyse mümkün değil)

İran’ın düşük enerji fiyatı nedeniyle madencilik için bir cennet olduğunu iddia eden İran Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri Bakanı Mohammad Javad Azari Jahromi, bu konuda ülkesinin gelecekte madenciliğe daha fazla öncelik verebileceğini iddia etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu