Kripto HaberleriHaberlerİran Kripto Paralara Daha Fazla İlgi Duyabilir

İran Kripto Paralara Daha Fazla İlgi Duyabilir

Takip et

İran’da ABD’nin yaptırımları dolayısı ile kısa süre sonunda daha fazla  kripto paralara ilgi duyulabilecek olduğu iddia ediliyor. Ülke genelinde uygulanan yaptırımlar, İran hükümetinin terör örgütlerine destek verdiğinin ABD tarafından kanıtlanması konularından dolayı vatandaşların ekonomisinde de ciddi düşüşler olduğu ve hükümetin olası hesaplara el koyma durumu ve diğer benzeri durumlar dolayısı ile ülkede yaşayanların para ve yatırımlarını kripto parada tuttuğu bir süreden beridir biliniyor.

Sürekli değer kaybeden paraya sahip olması ve sürekli olarak değer kaybı yaşayan parası dolayısı ile vatandaşların zarar etmemek adına Bitcoin yatırımlarını tercih ettiği belirtilirken, Telegram, Facebook ve benzeri platformlara erişimin engellenmesine rağmen kripto paralara erişimin engellenemeyecek olmasından dolayı güven duyulduğu İranlılarca belirtiliyor.

İran Ortadoğu Bölgesinde  Kripto Paralara Hakim Olamayacak

İran’ın Ortadoğu bölgesinde en fazla kripto para kullanan ülke olması ise şu aşamada beklenmeyen ve uzak bir gelişme olarak gösteriliyor. Zira kripto paralar ile ilgili olarak Ortadoğu bölgesinde Türkiye öncü ülke olurken, ülkemizin başta madencilik olmak üzere kripto para kullanımı ve yatırımları konusunda en fazla ilgi gösteren ülkeler sıralamasında ilk sırada olduğunu verilere dayanarak söylemek mümkün.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları