Haberler

İran Merkez Bankası Kripto Paralar İle İlgili Sert Çıktı!

Nexo

İran Merkez Bankası, kripto paraların alım ve satış işlemleri konusunda yayınladığı uyarı ile birlikte ülkede bulunan finans kurumları ve benzeri şirketleri sert bir dil ile uyardı. ABD yönetiminin uygulayacak olduğu yeni yaptırımlar sonucunda kripto paraları kullanmaya başlayacak olduğunu açıklayan, Rusya ile birlikte hareket etmeye yönelik karar ve kararlar almaya başlayan İran’ın ülke içerisinde ise kripto para kullanımını mevcut olarak yaygın hale getirmek istemediği açıklandı.

İran Merkez Bankası, açıklamasında kripto paraların ülke içerisinde hiçbir finans kurumunca, banka tarafından veya döviz satış şubeleri tarafından kullanılmasına müsaade edilmeyecek olduğu belirtildi.

Çok Sert Cezalar Uygulayacaklar

İran Merkez Bankası sözcüsü tarafından yapılan açıklamada ülkede bu tür işlemlere girilmesi durumunda ilgili şirketler, bankalar veya herhangi bir kuruluşa direkt olarak yaptırım uygulanacak olduğu, bu yaptırımların son derece sert olacak olduğu açıklandı. Neden dolayı bu yönde karar verildiği konusunda ise olası bir yaptırımı delme konusunda ABD’nin daha büyük yaptırımlara maruz kalmak istemediği, Rusya tarafının bu yönde karar almamasına rağmen İran’ın bu şekilde karar almasına şaşırılmaması gerekiyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı