Haberler

İran Merkez Bankası Yeni Karar Alabilir!

İran Merkez Bankası hakkında iddia.

CoinDesk isimli kripto para sitesinde yayınlanan haber içeriğinde İran Merkez Bankası’nın kısa süre içerisinde kripto paralar ile yapılan ödemeleri yasaklayabilecek olduğu iddia edildi. İran’ın kripto paraları vatandaşlarının kullanmaması için tüm önlemleri almasına rağmen vatandaşlarının kripto para kullanmaya devam ediyor olması ve Bitcoin sahibi olan İran vatandaşı sayısının son yıllarda artmış olmasına karşı bazı yeni eylem planları hazırlığında olduğu iddia edildi.

İran Merkez Bankası’nın en kısa süre içerisinde Bitcoin ile yapılan ödemelerin tamamını yasaklaması ve ülke vatandaşlarının Bitcoin ile ödeme yapmasını yasaklamasının gündeme gelecek olduğunu iddia eden haber kaynağı, yasakların nasıl işleyeceği ve ne zaman başlayacak olduğu hakkında ise açıklama yapmadı.

İran yasaklarla anılmak istiyor

İran tarafından bu adımın atılması ile ülke kripto paralara karşı yasaklar uygulanan ülkeler sıralamasında ilk sıralarda bulunacak. Yaptırımlar nedeniyle ABD’ye karşı kripto para üretimi yapmak isteyen İran Merkez Bankası’nın bu kararı ise kendi kararı ile çakışacağı için yatırımcılar kısa süre içerisinde Bitcoin ile yapılacak ödemleri askıya almak zorunda kalabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu