Haberler

İran’a uygulanacak yaptırımlar kripto paraların etkisini arttırabilir

İran’a gelecek ay 18 gün içerisinde uygulamaya koyulması beklenen ABD yaptırımları kripto paraların kullanımı konusunda bir etken olacak. Uzunca bir süredir kripto paralar ile ticareti düşünen ve bu yönde adımlar atan İran’ın yaklaşan yaptırımlar dolayısı ile gerek Türkiye, gerek ise diğer ülkeler ile ticaret yapması yasak. Ne kadar diğer ülkeler yaptırımlara uymayacak olduklarını zaman zaman dile getiriyor olsa bile bu konuda yaptırımlara uymayacak olan ülkelere çok daha ağır yaptırımlar uygulanması planı olduğu için mecburi olarak her ülke yaptırımlara zorla da olsa uymak zorunda kalıyor, kalacak.

Kripto paralara nasıl etki edecek?

Bu durumun kripto paralara etkisi ise İran’ın Bitcoin kullanarak yaptırımları aşacak olduğu ve en az %10-15 oranında yaptırımları delebilecek olduğunu düşünmesinden kaynaklanıyor. Yalnız İran medyasına göre ise kripto paraların kullanımı ile yaptırımların delinmesi mümkün değil. Medya bunun nedeni olarak ise en yakın komşu ülke Türkiye’nin bile ABD’nin yaptırımlarına uymaması durumunda en büyük yaptırımlar ile karşılacağı ve İran’a koz verilmemesi gerektiğinden dolayı böyle bir işe girilmeyecek olduğunu düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu