Kripto HaberleriHaberlerİran'da İbadethaneler Madencilik İçin Kullanılıyor

İran’da İbadethaneler Madencilik İçin Kullanılıyor

Takip et

İran ile ilgili yeni bir iddia bomba gibi patladı. Tahran yönetimi son aldığı kararlar ile vatandaşlarını daha fazla ekonomik sıkıntıya sokacak eylemlerde bulunmayı sürdürürken, Tahran’a karşı ibadethanelerde kripto para birimi madenciliği yapılmaya başladı. Tahran yönetimi ülkede kripto paraları yasakladı ve kripto para madenciliğine de yasak koydu. ABD’nin çok ağır olan yaptırımları sonrasında çöküşe geçen İran ekonomisi artık kendi kendine iflah olmaz bir seviyeye geldi.

İranlılar ise artık yapacak başka bir çareleri olmadığı için kripto para madenciliği ile az biraz da olsa para kazanmaya ve bunu yaparken düşük enerji fiyatlarından yararlanmaya çalıştılar. Petrolü bol bir ülke olmasına rağmen yaptırımlar nedeniyle enerji sorunları ile karşı karşıya kalan İran, bu konuda enerji hatlarının bakımını bile yapamaz hale geldi.

İbadethaneler artık bedava enerji olmasından dolayı bazı İranlılar tarafından kripto para madenciliği için kullanılıyor. Bu durumun İslami yönetimin polisleri tarafından tespit edilmesi durumunda sonucunun idam cezasına kadar gidebilecek olduğu iddia ediliyor. – İran’da sık sık idam cezaları uygulanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları