Haberler

İran’da Kripto Para Madencilerine 1 Yıllık Lisans Planı!

İran'da hükümet kabinesi kripto para birimi madencilerine yeni lisans getirmek istiyor.

İran’da hükümet kabinesinden yeni bir adım daha… Bitcoin ve kripto para birimi madencilerine enerji tarifesi güncellemesi ile yüksek fiyattan enerji satışı yapmak isteyen İran çözümün bunda olmadığını ve bunun haklı bir karar olmadığını anlamış olabilir. Şimdi ise İran hükümeti kripto para madencilerine 1 yıl süreler ile madencilik yapabilir lisansı vermeye hazırlanıyor. Bu lisansı alamayanların kripto para birimi madenciliği yapıp yapamayacakları kabine kararı açıklanmadığı için bilinmezken, madencilere yönelik son düzenlemeler ülkede çokça madencinin geleceğini etkileyebilecek kararlar.

Bitcoin ve kripto para birimi madencilerine uygulanacak olan yeni lisans sisteminde İran’ın bu sistemi nasıl doğru işletebileceği konusunda bazı soru işaretleri olsa da lisans sürecinde servet, alanın kirası veya tapusu, ne kadarlık para yatırıldığı ve kişisel bilgiler istenecek. Bu bilgileri verenleri devlet değerlendirecek ve madencilik için uygun insanlar olup olmadıklarına da dikkat edilerek madencilik lisansı kararı verilecek. İran’da kripto para yatırımcısı ve madencilerinin sayısının ekonomik kriz nedeniyle sürekli artış eğiliminde olduğu biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu