Haberler

İran’da Madenciler Zor Durumda: Enerji Fiyatları Yükseldi, Corona Kötü Etkiledi

İran'da corona virüsünden korunmak için türbe demirlerini yalayanlar bir yana dursun, bazı alanlarda son dönemde corona virüsü etkisini göstermeye başladı.

ABD yaptırımları altında inanılmaz bir şekilde kan kaybetmeye devam eden İran, bölgesel olarak başta İsrail olmak üzere birçok ülkenin tepkisini çekiyor. Hükümetin kasasında para kalmamış olması, sağlık hizmetlerinin aşırı kötü olmasına bağlı olarak İran’da corona virüsünden dolayı ölenlerin sayısı artıyor.

Hükümetin geçtiğimiz birkaç ay kadar süre önce madencilere %50’ye varan daha yüksek fiyatlardan elektrik satma kararı ve madenciliği lisansa bağlaması madencilik sektörüne ülkede darbe vurmuştu.

Madencilik cihazları gelmiyor

Ülkeye son dönemde zaten yaptırımlardan dolayı diğer ülkelerden şirketler madencilik cihazı göndermezken, bugünlerde ise kaçak satıcıların bile Çin’den madencilik cihazı getiremediği bu nedenle madencilik alanında kan kaybının sürdüğü ifade edildi.

Aynı zamanda madencilik yapan mevcut kimselerin ise enerji fiyatlarından dolayı ciddi sorunlar yaşadıkları iddia edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu