blank
Haberler

İran’da Uygulanan Kripto Para Baskıları Azalmışa Benziyor

İran'da uygulanan kripto para baskısının son 3 ay içerisinde büyük oranda azalmış olduğu belirtiliyor.

İran, birçok kripto para birimi sahibi yatırımcıya çok ciddi baskılar uygulayan bir ülke olarak tanınmıyor olsa bile daha önce ABD yönetimi tarafından kendilerine yönelik olarak uygulanan yaptırımlar ülkede kripto para yatırımcılarını baskı altına almıştı. ABD yönetimi kripto para borsalarına İran merkezli işlemlerin kayıtlı tutulması ve olası durumda mecburen kendilerine haber verilmesini şart koşarken, ABD yönetiminin bu açıklamaları Ruhani rejiminin tepkisini çekmişti.

Bu dönemde ise kripto para birimi sahibi İran vatandaşlarının özellikle baskıların azaldığı yönünde ve hükümetin bu konuda kripto para kullanımını yasaklamak, baskı altında tutmak istemediği yönünde haberler gelmeye başladı.

Bitcoin ve altcoin yatırımcısı sayısının giderek daha fazla artış içerisinde olduğu İran’da, yatırımcıların kısa süre içerisinde çok ciddi sorunlar yaşadıkları geçmişte bilinen bir gerçekti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu