Haberler

İran’ı Kasıp Kavuran Madencilik Açıklamalarına Halk Tepkili

İran'da rejim yönetimi kripto para birimi madenciliğini yasakladı.

İran’da dini Ayetullah rejimi kripto para birimi madenciliğine yönelik olarak bazı yasaklar getirilmesini emredinde enerji şirketleri harekete geçti. Bir kaosun ortasında olan ve askeri açıdan sınırlı kalmayıp ekonomik konularda da ABD yönetimine karşı parmağını bile kıpırdatamaz duruma gelmesi istenen İran’ın madencilik yasaklarına artık halkta tepki gösteriyor.

İranlılar, son dönemde Cumhurbaşkanı Ruhani yönetiminin ülkede ABD yönetimi ile Ayetullah nedeniyle görüşmemesine ve müzakere masasına oturmamasına tepki göstererek, ülkeyi bir savaşın içerisine ve yüzyıllar boyunca etkisi devam edecek olan bir krize sokmuş olmasına tepkili.

Ayetullah dini rejimi (yönetimi) ABD yönetimi ile görüşülmesini istemiyor ve bu konuda ABD yönetimi her geçen gün İran’ı daha fazla köşeye sıkıştırıyor. İran’ın ne askeri, ne ekonomik açıdan ABD yönetimine karşı koyması ise ABD’li uzmanlarında yaptığı açıklamalarda doğrulanabileceği gibi hiçbir şekilde mümkün değil.

İran’ın kripto para madenciliğinden para kazanan İranlıların madencilik işlemlerine ”göz diktiğini” belirten İranlılar, bunun kabul edilemez olduğunu belirterek direkt olarak bu kararın kaldırılmasını ve madencilik yapanlara karışılmamasını istiyor.

İran’da madencilik yasakları devreye girmiş olsa da ülkede enerjisi kesilip kesilmediği konusunda sosyal medyada bilgi verebilecek insan sayısı yasaklar nedeniyle sınırlı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu