Haberler

İrlanda’da başkan adayına Bitcoin şoku!

İrlanda Yeşil Parti başkan adayı Gavin Duffy, son günlerde ülkede yaklaşan seçimlere hazırlıklara devam ederken bir şirket tarafınan Bitcoin reklamında kendi resminin kullanılması ve 2 Euro kar garantisi verdiğini iddia etmesinden dolayı itibar ve oy kaybı yaşayabilecek olduğundan endişe ediyor. Bu konuda basına yaptığı açıklamada kendisinin reklamda bilerek veya isteyerek resminin kullanılmasına onay vermediği ve gerekli olan yasal başvuruları yaptığını açıklayan İrlanda başkan adayı Gavin Duffy, bu konuda ülkesinde her seçmenin dikkatli olmasını ve kendisi dışında yapılan açıklamalara asla inanmamaları uyarısı yaptı.

İrlanda bu hamle sonrası kripto paraları engeller mi?

Herkesin amacının arkasında yatan sebep kazanç olsa bile bu ve buna benzer sahnelerin yaşanmaya başlaması akıllarda İrlanda’nın kripto paraları yasaklayıp yasaklamayacak olduğunu getirdi. İrlanda hükümetinden ise konu ile ilgili açıklama yapılmaması endişeleri arttırdı. Duffy ve ekibinin ise bu ve buna benzer karşı karalama ve reklam çalışmalarına karşı önlemler almaya çalıştığı, henüz sonuca ise maalesef ki ulaşılamadığı belirtildi. İrlanda’da çok yakında seçimler yapılacak ve adaylar birbirleri ile yarışıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu