Haberler

IRS: Airdrop Üzerinden Kripto Para Kazananlar Vergilendirilecek

Amerikan Vergi İdaresi (IRS) yeni kripto para vergi kılavuzları yayınladı.

Nexo

Amerikan Vergi İdaresi (IRS) daha önce kripto paraları vergilendirme konusunda aldığı yeni kararlara bir yenisini daha ekleyerek kripto para birimlerinin airdrop üzerinden (yoluyla) kazanılmış olsa bile vergiye tabii tutulabilecek olduğu ve bununla ilgili yetki verildiğini açıkladı. Amerikan Vergi İdaresi (IRS) yönetiminin bu kararı ile birlikte airdrop yolu ile kripto para birimlerinden herhangi bir tanesine sahip olan kripto para birimi sahipleri vergi ödemek zorunda kalacaklar ve Amerikan vergi sistemi hiçbir açık bırakmamak için bu konuda yeni adımlar atıyor.

ABD yönetiminin bu konuda attığı adımların sonucunun ne olacağı, ne zaman vergi konusunda kesin kararların verilecek olduğu ise belirsiz.

Vergi konusunda ABD yeni adımlar atarken henüz kripto paraların vergileri hakkında yeterli bilgi yok ve bazı eyaletlerde farklı kararlar alınması nedeniyle IRS kararlarının daha büyük önem taşıdığı biliniyor. ABD’de kripto para yatırımcıları vergi ödemesi yapmak konusunda itibari paralara kazançla daha karmaşık bir karar verildiğini düşünüyorlar. Henüz ülkede kripto paraların net olarak vergi alındığı bir eyalet ise yok.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı