HaberlerKripto ParaNFT

IRS’den Kripto Para Ve NFT Uyarısı! Ünlü İsimlere Soruşturma Açılabilir!

“Bu alanda dağlar kadar dolandırıcılık görüyoruz”

Kripto para birimleri ve blockcahin teknolojisi dünya çapında yaygınlaşmaya devam ettikçe devlet kurumları da bu alanlarda sık sık denetim ve soruşturma yapmaya başladı.

Bu bağlamda Amerikan İç Gelir Servisi (IRS) müfettişleri kripto para birimlerinin ve NFT’lerin son zamanlarda dolandırıcılık suçlarında daha fazla kullanılmaya başlandığına dikkat çekti.

IRS müfettişleri, kripto paraların ve NFT’lerin daha çok kara para aklama, piyasa manipülasyonu ve vergi kaçakçılığı yoluyla kullanıldığını belirtti.

IRS’nin ceza soruşturma bölümünde Los Angeles bölgesinden sorumlu özel ajan Ryan Korner katıldığı bir sanal etkinlikte “Bu alanda dağlar kadar dolandırıcılık görüyoruz” dedi.

Korner ayrıca ünlü isimlerin de IRS soruşturmasına konu olabileceklerini IRS soruşturmalarından muaf olmadıklarını söyledi.

Dolandırıcıların Yeni Hedefi: “NFT’ler”

IRS’nin 2021 yılında mali suçlarla bağlantılı 3,5 milyar dolarlık kripto para birimine el koyduğunu hatırlatan Korner, IRS’nin 2021 yılını kripto para birimleri ile ilgili aktif 80.000 olay ile kapattığını belirtti.

Korner IRS tarafından ele geçirilen 3,5 milyar dolarlık kripto para biriminin toplam el koyulan tüm varlıkların %93’ünü oluşturduğuna da dikkat çekti.

Korner, artan kripto para dolandırıcılığı karşısında NFT’lerin de daha fazla kullanılmasından endişelendiklerini söyledi.

“NFT’ler gibi bu tür içsel bir değere sahip olmayan varlıklar için milyonlarca dolar ödeyen insanları gördüğümüzde endişeleniyoruz.”

Yüksek profilli yatırımcıların tek bir twit ile varlık fiyatlarını değiştirebildiğini ifade eden Korner, NFT’lerin ve kripto paraların piyasa manipülasyonu için olgunlaşmış olduğunu söyledi.

Son olarak artan kripto dolandırıcılığı karşısında IRS’nin tüm ajanlarına kripto para ve NFT’ler konusunda özel olarak eğitim verdiğini belirten Korner gelecek bu alanlarda” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu