HaberlerKripto Para

İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Dijital Paralara Karşı Uyardı!

İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Dijital Paralara Karşı Uyardı!

Koç Üniversitesi Ekonomi Kulübü’nün düzenlediği Yatırım Eğitimi 18’e birçok ünlü finans uzmanı katıldı. Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince’de konuşmacı olarak yer aldı. Katılımcıların blok zincir ve dijital paralarla ilgili sorularına, ‘’O arabaya binmenizi önermiyorum’’ diyerek cevap verdi.

Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, konuşmasını tamamladıktan sonra, katılımcıların sorularını aldı. Bir kişinin blok zincir ve dijital paralarla ilgili ne düşünüyorsunuz sorusuna şu şekilde cevap verdi.

‘’Blok zincir benim için sizlersiniz. Hepiniz buraya geldiniz ve dinleyici olarak halkadaki yerinizi aldınız.’’

Türkiye’nin kendi dijital parasını çıkarması hakkında düşünceleriniz nedir? sorusuna ise:

‘’Amerikan doları mı, İngiliz kraliçesi mi yoksa ülkemizin parası mı olsun diyorsunuz. Belki ülkemizin parası, dünya parasına dönüşecek. Burada düşünmemiz gereken nokta, demek ki böyle bir şeye ihtiyaç var ve konuşuluyor.’’ diye belirtti.

Konuşmasına devam eden Özince, dijital para birimlerine yatırım yapılmasını kesinlikle önermediğini ve sonunun kötü biteceğini belirterek:

‘’Devletler buna müsaade etmez. Bu yüzden dijital para birimlerinde daha çok dalgalanmalar görülecektir. O arabaya binmenizi önermiyorum. Parayı sen icat ettin ve başkalarını bindirmeye kalkıyorsan, gün gelecek seni de yakalayıp keserler.’’ dedi.Sözlerine tamamlarken Özince, son olarak ise blok zincir ve dijital paralara hiçbir şekilde saygım yok diye belirtti.

Öyle görünüyor ki bankacılık sektörünün içinde olan kişilerin çoğu kripto paraları ve blockchain teknolojisini hiç sevmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu