bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerİskandinav Ülkeleri Neden Bitcoin Tercih Etmiyor?

İskandinav Ülkeleri Neden Bitcoin Tercih Etmiyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bir hatırlatma ile başlayalım. Finlandiya bir İskandinav ülkesi olarak geçmemektedir. Coğrafya dersi alanlar bilir Finlandiya’nun bu sınıfta olmadığını. Ancak Finlandiya’ya da İskandinav ülkesi demekte ne kültürel, ne de insani açıdan ayrım olmadığı için demek mümkün olabilir. Danimarka, İsveç ve Norveç 3 İskandinav ülkesi olarak dünyadaki en zengin ve en refah, insan yaşamına en üst düzeyin daha da üzerinde değer verilen ülkeler arasında yerini alıyor.

Bu 3 İskandinav ülkesi bugüne kadar pek fazla kripto para pazarında adı ile söz ettirmedi. Yüksek paralar dönen bu ülkelerde kripto paralardan kazanç elde etme ihtiyacı olan insan sayısı çok az durumda olması, kesin kazanç yöntemlerinin bu Danimarka, İsveç ve Norveç ile Finlandiya’da iyi durumda olması bunun bir sebebi sonucu olabilir.

İnsanlar Danimarka, İsveç ve Norveç ve Finlandiya’da Asya merkezli ülkeler veya ABD kadar kripto paraları tercih etmiyorlar. Bu ülkedeki yaşlıların kripto paralara güvenmediği, gençlerin ise gelecekte yatırım yapabilecek olduklarını gösteren bazı ufak çaplı araştırmalar bugüne kadar yapıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları