Kripto Para

İslami Kripto Para Birimi Çalışmalarına Ne Oldu?

İslami kripto para çalışmalarının son 6 ay içerisinde büyük oranda azalmış veya bitmiş olabileceği tahmin ediliyor.

Son 6 ay içerisinde İslami kripto para birimi açıklamalarında ve platformlarında büyük bir açıklama azlığı görülüyor. İslama uygun olarak herhangi bir faiz kazancı getirmeyen ve haram olmayan kripto paralar üretmeyi hedefleyen birden fazla platform 2018 ve 2019 başlarında çok sayıda yeni açıklama ile gündeme girmişti.

Ancak kısa vadede yaşananlar, kripto para piyasalarında genel düşüşler olması ve kripto paraların bazı ülkelerde yasaklanması ve tehdit olabileceği yönündeki iddiaların Suudi Arabistan, Endonezya ve daha birçok Müslüman nüfusun fazla görüldüğü ülkelerde İslami kripto para çalışmalarını azaltmış olabileceğine işaret edilmekte.

Net olarak bilinmese bile İslami kripto paraların özellikle Suudi Arabistan’da çok fazla kullanılmayacak olduğu, daha çok Bitcoin ve benzer kripto paraların Müslüman nüfus tarafından tercih edildiği net olarak bilinmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu