Haberler

İspanya 66.000 Kripto Para Yatırımcısına Mektup Gönderecek

İspanyol vergi dairesi AEAT, kripto para yatırımcısı vergi mükelleflerine mektup göndereceğini açıkladı.

İspanyol vergi dairesi AEAT, tarafından kısa süre içerisinde 2020 yılı bitene kadar vergi mektubu gönderileceği belirtildi. Vergi ödemelerinin COVID-19 nedeniyle ertelendiği bu dönemde özellikle düzenlemeler ise ertelenmiş değil. İspanya yönetimi kripto para yatırımcılarının vergilerini eksiksiz ödemesini isterken, bu konuda yatırımcıların kripto para birimlerinden herhangi bir zarar etmeyeceklerini düşünüyor olabilir.

Aynı zamanda kripto para yatırımcılarının hepsinin evden çalışabiliyor olması ve diğer nedenler sebebi ile vergi ödemesini geciktirecek bir durumu olmadığı düşüncesi ile hareket ediliyor olabileceği tahmin ediliyor.

İspanyol vergi dairesi AEAT, henüz bu konuda net detaylar açıklamazken, ülkede yaşanan corona virüsü salgınından sonra özellikle vergi alımlarında daha sert kurallar uygulanması ve vergilerin daha fazla artırılması mümkün görülmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu