HaberlerKripto Para

İspanyol Bankacılık Devi Santander Tarım Kredilerinde Kripto Devrim Yapmaya Hazırlanıyor!

SOYA, CORA ve WHEA tokenları söz konusu devrimin öncüleri olacak!

Çok uluslu İspanyol bankacılık devi Santander, 7 Mart’ta yapmış olduğu bir açıklamada Arjantin’de tokenize mallarla teminatlı krediler başlattığını belirtti.

Çiftçilere soya ve mısır gibi tokenize emtialarla desteklenen kredi hizmeti başlatan çok uluslu bankacılık devi, bu kredileri sunmak için bir tarımsal emtia tokenizasyon platformu olan Agrotoken ile ortaklık yaptı.

Şubat ayında başlatılan deneme programında Arjantinli çiftçilere kredi verildi. Santander Argentina tarım işletme başkanı Fernando Bautista yaptığı açıklamada

İlk kez bir finansal hizmetler platformu, tarımsal kredi pazarını genişletmek ve çiftçilerin iş potansiyelini ortaya çıkarmak için Blockchain teknolojisini ve kripto varlıkları kullandı.

dedi.

Agrotoken, şirketin kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu Ariel Scaliter ise önümüzdeki 6 ay içinde 1.000 Arjantinli çiftçinin soya fasulyesi (SOYA), mısır (CORA) ve buğday (WHEA) bazlı jetonlarla teminatlı Santander kredisi alacaklarını söyledi.

Scaliter, Santander ve Agrotoken’in 7 aydır birlikte çalıştıklarını ve kripto destekli kredileri haziran ayında Brezilya’da, 2022’nin sonlarında ise ABD’de sunmayı planladıklarını belirtti.

Ayrıca bu üç ülkenin küresel buğday, mısır ve soya fasulyesi üretiminin %70’ini oluşturduğunu ifade etti.

Agrotoken’in Çalışma Prensibi

Agrotoken, her jeton çiftçinin sattığı ve bir tahıl ambarına teslim ettiği bir ton tahıla karşılık gelir ve daha sonra tahıl rezervi testinin (PoGR) bir kanıtı ile doğrulanır.

Bir çiftçi Santander’den kredi talep ettikten sonra banka Agrotoken ile ortaklaşa geliştirilen bir platformda çiftçinin parayı alma koşullarına uyup uymadığını denetler.

İkilinin 9 Mart’ta Arjantin’in en büyük tarım işletmesi etkinliği olan Expoagro’da söz konusu girişimi resmen başlatması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu