Haberler

İsrail Başsavcısı: Bankalar Kripto Para Şirketlerini Engellememeli

İsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit, İsrailli özel bankaların kripto para şirketlerinin finansal faaliyetlerini engellememesi gerektiğini açıkladı.

Kripto para şirketlerinin özgür olarak hareket etmesine izin verilmemesi gerektiğini belirten birçok İsrailli yetkili, bu tür şirketlerin yakından izlenmesi gerektiği konusunda hemfikir. İsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit, bu konuda şirketlerin yakından izlenmeye devam edilmesi gerektiğine dikkat çekerek, herhangi bir finansal faaliyetlerinin ise sorun ve yasal sürecin dışına çıkmadığı sürece özel bankalar tarafından veya devlet bankaları tarafından engellenmemesi gerektiği görüşünü beyan etti.

Açıklamasında kripto para birimlerinin giderek daha fazla geliştiği gerçeğini gözardı etmeyen İsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit, ‘bankalar kripto para şirketlerinin faaliyetlerine herhangi bir sorun olmadığı sürece müdahale etmemeli ve bu şirketleri yasal sorun olmadığı sürece engellememeli’ ifadelerini kullandı.

İsrailli siyasiler geçtiğimiz aylarda kripto para şirketlerini daha yakından izlemeye almıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu