Kripto Para

İsrail: Bitcoin Bir Varlıktır!

İsrail'de bir mahkemeden 'Bitcoin bir varlık' kararı çıktı.

İsrail Yüksek Bölge Mahkemesi Yargıcı Shmuel Bornstein, Blockchain firmasının İsrail yönetimine karşı geldiği ”Bitcoin’den vergi alınmamalı, Bitcoin bir varlık değil, para olarak kabul edilmiyor” itirazları üzerine ”Bitcoin varlık olarak kabul ediliyor, İsrail Merkez Bankası bu ve diğer kripto para birimlerini yasal para olarak kabul etmiyor ancak bir varlık olarak kabul ediyor, vergi ödemelisiniz” diyerek vergi ödenmesi kararı verdi.

İsrail dünyada kripto para birimlerinden %25 kazanç vergisi alan nadir ülkelerden birisi ve adından bu konuda birkaç ay önce böylesine bir karar alarak söz ettirmişti.

İsrailli devlet çalışanları dahil tüm herkesin kripto para kullanıyorsa ve kazanç elde ediyorsa vergi ödemeye yükümlü olduğu açıklandı. İsrail’de vergi alımları halktan oldukça iyi düzeyde ancak halk ödenen vergilerin oranı konusunda ayrımcılık olduğunu düşünüyor. Ülkedeki Netanyahu yönetimi bazı davalar ile karşı karşıya olduğu için halk devletin kasasındaki paranın hesabının kendilerine verildiğini ancak bu tür haberlerin vergi vermekten soğutan haberler olduğunu açıklıyor.

*İsrail Yüksek Bölge Mahkemesi Yargıcı Shmuel Bornstein, kripto paraları bir para olarak kabul etmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu