Haberler

İsrail Vatandaşı Moshe Hogeg’e ICO Dolandırıcılığı Suçlaması

İsrail'de ICO konusunda yasal davalar yakında başlayabilir.

İsrail vatandaşı Moshe Hogeg ile ilgili olarak ortaya atılan son iddia 2 farklı ICO’nun paralarına el koyduğu yönünde oldu. Dünyanın en büyük Blockchain şirketlerinin bulunduğu ve 200’den daha fazla startup Blockchain şirketinin kurulduğu İsrail’de yönetimin kripto paralar konusunda yasal olarak vatandaşlarını koruyacak önlemler alması ve ICO’lar konusunda mevcut kararlarına bağlı olarak bir takım olaylar geçmişte de yaşanmıştı. İsrail vatandaşı Moshe Hogeg, hakkında ise kripto paralar veya Blockchain teknolojisi ile ilgili değil, 2 farklı ICO’nun parasının tamamına yakınına el koyması ile ICO’ların parasını ödemediği yönünde oldu.

İsrail yönetimine kadar gittiği ve yasal olarak dava açılacak olduğu iddia edilen olayda Güney Kıbrıs merkezli ICO’nun paralarına İsrail vatandaşı Moshe Hogeg tarafından el konulduğu ve gerekçe olarak belirli bir gerekçe sunulmadığı iddia edildi.

İsrail’de yasal olarak dava görülebilir

İsrail yargısı tarafından konu hakkında henüz açıklama yapılmadığından dolandırıcılık miktarının ne kadar olduğu ve İsrail yargısı tarafından İsrail vatandaşı Moshe Hogeg hakkında nasıl kararlar verilebilecek olduğunu öğrenmek mümkün değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu