Haberler

İsrail’de Kripto Para Alanların Sayısı Artışa Geçti

İsrail merkezli birçok kripto para yatırımcısı ellerindeki kripto paraları daha fazla arttırdıklarını açıkladı.

Sosyal medya ve yerel kanalları üzerinden piyasa durumu ve kripto para haberlerini yakından takip eden İsrailli kripto para yatırımcıları son dönemde bölgede yaşanan olayların etkisi sonucunda varlıklarının bir kısmını kripto paralara yatırdıklarını açıkladı. Mevcut yatırımlarını korumaya devam edeceklerini söyleyen yatırımcıların sayısında belirgin bir artış olurken, İsrailli yatırımcıların bir kısmı ise kripto para yatırımlarına değil dolar ve altın yatırımlarına odaklanacak olduklarını ifade etti.

Ülkede kendilerini güvende hissettiklerini ve olası İran tehdidi dolayısı ile ülkelerine yönelik bir saldırı olması durumunda paralarının değer kaybetmeyeceğine inanan birçok İsrail vatandaşı ise kripto paraları satın almayacaklarını ve almadıklarını belirtti.

Bazı yatırımcılara göre ülkede kripto para sahibi insan sayısı son 10 gün içerisinde artmış olsa da bunun asıl sebebi 2020 yılı itibari ile uzun vadeli kazanç beklentilerinden dolayı oldu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu