BitcoinHaberlerKripto Para

İşte Kripto Paraları Benimseyen Ülkeler! Türkiye Kaçıncı Sırada?

Dünya kriptoyu benimsemeye devam ediyor.

Bitcoin ve kripto para ilgisi ülkelere göre değişiklik gösteriyor. Gelişmiş ülke vatandaşlarının nispeten uzaktan izlediği bu alan, gelişmekte olan ülke vatandaşlarının daha çok ilgisini çekiyor. Vatandaşların bu ilgisi ülkelerin de bu alanı benimseme oranını etkiliyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kriptoyu benimseyen ülkeler arasında ilk 5’i açıkladı.

Yapılan değerlendirmede, kripto varlıkların 2021 yılı itibariyle 300 milyon kullanıcıya ulaştığı vurgulandı. Binance’e göre bu araştırmada öne çıkan hususlar şunlar:

“2021 itibariyle yaklaşık 300 milyon kullanıcıyla kripto her zamankinden daha yaygın. Bununla birlikte, kriptonun dünya çapında büyümesi ve yayılması için hala çok yer var; artan sayılara rağmen 300 milyon kripto kullanıcısı dünya nüfusunun sadece %4’ünü oluşturuyor.

Düzinelerce ülkeyi kripto kullanımına göre değerlendiren yakın tarihli bir ankette, en az %16 benimseme oranıyla beş ülke öne çıktı.

Kriptonun kitlesel olarak benimsenmesini sağlamada kilit faktör, fiat ve kripto arasında bir köprü görevi gören BUSD gibi sabit paraların mevcudiyetidir.”

Ülkelerin kripto paraları benimseme oranlarına ilişkin şu değerlendirmeler yapıldı:

“Çeşitli faktörler nedeniyle, kripto kullanımı açısından eğrinin daha ilerisinde olan ülkeler var. Statista tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre öne çıkan ülkeleri şu şekilde sıraladık:

1.Nijerya %32

2.Vietnam %21

3.Filipinler %20

4.Türkiye %16

5.Peru %16”

Açıklamada ülkelere özgü değerlendirmeler yer alırken Türkiye’ye ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

“Türkiye, Avrupa ve Asya’nın ortasında. Bu ülkede, kripto şirketleri o kadar büyüdü ki, milli futbol takımlarına sponsorluk yapıyorlar. Futbol kulüpleri de blockchain tabanlı taraftar jetonları sunuyor. Birçok Türk, Bitcoin’in yatırım için birincil alternatifleri olduğunu söylüyor. Ülkenin geçen yıl 300 milyon dolarlık Bitcoin kazancı kaydettiği göz önüne alındığında bu durum şaşırtıcı değil.”

*yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa Kemal Paşa

Al unut. Arsa kalmadı btc alıyoruz.


Başa dön tuşu