HaberlerKripto Para

İsviçre İlk Bitcoin ve Kripto Fonunu Onayladı!

İsviçre mali düzenleyicilerinden sevindirici bir haber geldi.

Kripto para birimlerini ilk benimseyen ülkelerden biri olan İsviçre kripto alanında yine ilklere imza atmayı hedefliyor.

Reuters’in haberine göre İsviçre mali düzenleme kurumu FINMA, kripto para birimlerine yatırım fonunu onayladı.

İsveçli varlık yöneticisi Crypto Finance tarafından başlatılan fon ülke yasaları uyarınca onaylanan ilk kripto fonu oldu.

İlk 10 sırada yer alan kripto para birimlerinden oluşan “Kripto Piyasası Endeks Fonu” isimli fon, başlangıçta sınırlı olarak sadece seçkin yatırımcılara açık olacak.

Düzenleyiciler “yeterince büyük ticaret hacmine sahip” yatırımcıların kripto yatırımı yapabileceğini belirttikten sonra bu yatırımcılar arasında varlık yönetimi bankalarının, varlık yöneticilerinin ve emeklilik fonlarının dahil olduğunu söyledi.

Crypto Finance başlattıkları fonun amacının “en büyük likit kripto varlıklarının ve tokenlerinin performansını güvenilir bir şekilde ölçmek ve bu varlık sınıfı için yatırım yapılabilir bir kıyaslama sağlamak” olduğunu ifade etti.

FINMA, fon yatırımcılarının yalnızca Mali Eylem Görev Gücü’nün üye ülkelerinin birinde yerleşik ve ilgili ülkenin kara para aklama mücadele düzenlemelerine tabi olan taraflar aracılığıyla yatırım yapmalarının şart olduğunu da ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu