Haberler

İsviçre Merkez Bankası, Bu Yılın Sonuna Kadar CBDC’yi Test Edecek!

SNB ve BIS, yıl sonuna kadar dijital para birimini test edecek.

İsviçre Merkez Bankası (SNB) ve Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) tarafından bu yılın sonuna kadar dijital para biriminin test edilecek olduğu açıklandı. BIS yetkilisi Benoit Coeure, Çin’in Şangay bölgesinde katıldığı bir konferansta yaptığı açıklamada CBDC’nin ülkesinde yıl sonuna kadar test edilmesini beklediklerini ve bu yönünde çalışmalar düzenlendiğini açıkladı.

Sınırötesi Test Edilecek

BIS yetkilisi Coeure, Hong Kong Para Otoritesi ve Tayland Bankası gibi merkez bankaları ile dijital para biriminin sınırötesi ödemelerde kullanımını test etmek istedikleri yönünde görüş bildirdi. Bu testin nasıl yapılacağı ve ortak çalışmaya Pekin yönetiminin nasıl tepki göstereceği merak unsuru olurken, özellikle de dijital para birimi çalışmalarında daha büyük başarı elde edilmesinin bu yöntemle mümkün olması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu