HaberlerKripto Para

İyi Parti’den Kripto Para Açıklaması: “Türkiye Sektörde Öncü Olsun!”

İyi Parti'den kripto paralara ilişkin açıklama geldi!

Cumhurbaşkanı’nın kripto para yasasının Meclis’e geleceğine dair açıklamaları sonrası, siyasetin gündemi de bu alana yöneldi.

Bugün Meclis’te kripto para yatırımcıları ile buluşan hükümet yetkilileri, yasaya ilişkin beklentileri ve endişeleri dinledi.

Meclis’e giden kripto para platformu temsilcileri AK Parti’nin yanı sıra, muhalefet yetkilileri ile de görüştü.

İyi Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu sosyal medya hesabından kripto para yasasına ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Ağıralioğlu’nun kripto paralardan alınacak verginin makul olması gerektiğine ilişkin tespitleri yatırımcılardan büyük beğeni topladı.

Yavuz Ağıralioğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Devletimizin kripto para piyasalarına özellikle de yerli kripto borsaların teminatının sağlanmasına dair bir düzenleme getirmesi elzemdir.

Bu düzenlemenin öncelikli hedefi, yatırımcıyı kısıtlamaktan ziyade ülkemizin kripto para sektöründe başat aktör hâline getirilmesi olmalıdır.

Thodex vurgunu ve rezaleti hâlâ adaletle buluşmamıştır.

Devlet makul oranda vergi alabilir ancak önce yatırımcıların kripto varlıklarının güvenliğini sağlamalıdır. Kendi yatırımcımızı ürkütüp kaçıracak adımlar atmak yerine yurt dışından yatırımcı çekebilecek adımlar atılmalıdır.

Hülâsa kripto yatırımcılarının yüksek oranda vergilendirilmesi fikrini asla doğru bulmuyoruz! Vergi oranları kesinlikle makul olmalı!

Hükûmet çok istiyorsa birikimlerini buralarda değerlendiren yerli yatırımcılarımız yerine 5 müteahhitten bugüne kadar affettiği vergileri alsın!”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Vizyon sahibi birisiymiş.Ama akp herkesi dış borsalara kaçıracak bu kaçınılmaz…hatta bu başladı bile şimdiden.%15 20 ler konuşuluyor şaka gibi bu ayı sezonlarında insan 20 kat terste kalıyor orada akbabalık olur bu resmen . Ölmüş bitmiş adamı (bana para verrr) bu da vergi değil gss gibi haraç olur.neyse burada söylenecek şeyler değil tabi bunlar neyse…

Anonim

15 20 leri kim konuşuyor. Hiçbir bilgiye dayanmadan işkembeden atanlar konuşuyor

Özlem

👏👏

Last edited 6 ay önce by Özlem

Başa dön tuşu