fbpx
Haberler

Jack Ma: Bence nakit kullanılmaması gerek

Alibaba.com’un kurucusu Jack Ma, kripto paralar konusuna değindi. Blockchain teknolojisinin kendi istediği nakit kullanılmayan toplum düşüncesi için son derece olumlu olabilecek olduğunu ve bunu kısa süre içerisinde gerçek hayat ile entegre edebilecek kadar güçlü bir teknoloji olabilecek olduğu uyarısında bulunan Jack Ma, Blockchain teknolojisinin en etkili şekilde kendileri tarafından kullanılabilecek olduğunu ve gelecekte daha farklı şirket ve insanlarında bu teknolojinin etkili bir şekilde kullanımı sayesinde nakit yerine dijital para kullanan toplumlar yarabilecek olduğu açıklamasında bulundu.

Jack Ma: Şeffaf olacağız

Jack Ma, Blockchain veya herhangi bir teknolojinin etkili kullanımı sayesinde nakit kullanımı kapanır ise insanların ekonomi olarak daha şeffaf olmak zorunda kalacak olduklarını ve herkesin aynı seviyede olacak olduğu açıklamasında bulundu. Bu konuda açıklamaları Çin’de destek gören Jack Ma’nın bazı taraflarca ise ekonomik olarak herkesi aynı güç ve sınıfa koyma isteğinden ötürü tepki gösterdikleri belirtildi. Öğretmenliğe geri döneceği ve bazı dikkat çekici yorumları bazen Jack Ma’nın dünya gündeminde popüler olmasında etkili olabiliyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box