AltınBitcoinHaberler

Jackson Hole Toplantısı Öncesi, Bitcoin (BTC) ve Altın Düşüşte!

Piyasalar yine para politikasına odaklandı.

ABD’deki ekonomik toparlanma ve enflasyondaki yükseliş artarken, Covid-19 varyantları ekonomileri tehdit etmeye devam ediyor. Bu noktada “ABD’nin para politikasında bir değişiklik olacak mı?” sorusu piyasaların gündeminde.

Piyasalar bu hafta kısmen aşağı yönlü ve yatay bir seyir izlerken, yatırımcıların gözü FED başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarına çevrildi. Yarın Jackson Hole sempozyumunda konuşacak olan Powell’ın varlık alımlarının azaltımına ilişkin bir sinyal verip vermeyeceği takip edilecek.

Jackson Hole Sempozyumu Nedir?

Her yıl ABD’nin Wyoming eyaletinin Jackson Hole kasabasında düzenlenen toplantı, bankacılık sektörü tarafından yakından takip ediliyor. Dünya genelinde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin merkez bankalarının temsilcilerinin de katıldığı toplantı bu yıl 27 Ağustos tarihinde online olarak gerçekleştirilecek.

Ülkelerin para politikalarındaki değişikliklerin konuşulduğu bu toplantı, piyasalar için oldukça önemli kabul ediliyor.

Yarınki toplantıda Jerome Powell’ın gündeminin “Ekonomik Görünüm” olacağı ifade edildi.

Toplantı öncesi emtia fiyatlarında üç gündür devamlı bir geri çekilme olduğunu gözlemliyoruz. Altının onsu 1780$ seviyelerinden işlem görürken, gümüş ve platinde de geri çekilmeler olduğunu gözlemledik.

Bugün %5 oranında değer kaybeden Bitcoin de 46560$’a kadar geriledi. Şu sıralar yükselen trendini aşağı yönlü kıran Bitcoin, bunu bir fitil olarak bırakıp trend üstüne çıkmadıkça satış baskısı artacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu