BitcoinHaberlerKripto Para

Janet Yellen Bitcoin ve Kripto Para Yatırımları Hakkında Konuştu!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Bitcoin ve kripto paralarla ilgili konuştu.

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleriyle ilgili olumsuz ve eleştirel sözleriyle bilinen ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, bu söylemlerini yineleyerek kripto paraların riskli olduğunu söyledi.

Washington’da New York Times tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuşan Yellen insanların 401 (k) emeklilik planlarına Bitcoin ve kripto paralarına dahil etmelerini çok riskli olarak nitelendirdi.

Yellen ayrıca Kongre’nin bu konuyla ilgili riskli olduklarına değinmesinin gerekli olduğunu belirtti.

Nisan ayında Fidelity Investments’ın işyeri emeklilik planlarına kripto para birimlerini seçenek olarak eklemesine dair gelen bir soruya da cevap veren Yellen şunları söyledi:

“Bitcoin ve kripto para birimleri emeklilik için birikim yapan çoğu kişiye tavsiye edeceğim bir şey değil.

Bana göre bunlar çok riskli bir yatırım.”

Yellen ayrıca Kongre’nin 401 (k) emeklilik planlarına hangi varlıkların dahil edileceğini düzenlemesinin daha iyi olacağını da sözlerine ekledi:

“Kripto paraların emeklilik planlarında olmasını tavsiye ettiğimi söylemiyorum, ama bence bu konuyu Kongre’nin ele alması makul olurdu.”

Hatırlanacağı üzere Fidelity Investments, Nisan ayında yaptığı açıklamasıyla bütün müşterilerinin emeklilik fonları ile Bitcoin yatırımı yapabilmesinin önünü açmıştı.

İlgili Haber
Dev Fon Fidelity, Emeklilerin Bitcoin (BTC) Almasının Önünü Resmen Açtı
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu