BitcoinHaberler

Dev Fon Fidelity, Emeklilerin Bitcoin (BTC) Almasının Önünü Resmen Açtı

ABD'nin en büyük yatırım şirketlerinden olan Fidelity, müşterilerin emeklilik planlarına Bitcoin yatırımı eklemesini sağladı.

ABD’nin en büyük yatırım şirketlerinden olan Fidelity, bütün müşterilerinin emeklilik fonları ile Bitcoin (BTC) yatırımı yapabilmesinin önünü açıyor.

Fidelity, 401 (k) olarak bilinen emeklik tasarruf hesapları üzerinden BTC yatırımını açarak aslında milyarlarca dolarlık bir potansiyeli de açmış oluyor.

Fidelity, BTC İçin Kritik Bir Adım Atıyor

The New York Times tarafından aktarılan bilgilere göre, Fidelity bu konuda kararını çoktan verdi.

Fidelity’nin ülkedeki bir numaralı emeklilik fon şirketi olduğu biliniyor. Boston merkezli yatırım devi, 20 milyondan fazla insanın emeklilik hesaplarını yönetiyor.

Fidelity’nin üst düzey yöneticisi Dave Gray tarafından aktarılan bilgilere göre ise emeklilik fonuna sahip olanların Bitcoin’e yönelik ilgisi artıyor.

Fidelity bu yılın sonlarına doğru 401 (k) emeklilik fonuna sahip olanlara Bitcoin opsiyonu sunmaya başlayacak.

Bunun %0,9’luk bir işlem ücretine sahip olacağı belirtiliyor. Ancak uzmanlara göre emeklilik planları ciddi bir şekilde regüle edilip Fidelity’nin bu yeni adımının regülatörlerin dikkatini çekeceği kesin.

ABD Çalışma Bakanlığı geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada insanların emeklilik fonları ile kripto para yatırımı yapılmasına karşı uyarırda bulunmuştu.

Şu an en büyük BTC yatırımına sahip olan kurumsal şirket konumundaki MicroStrategy ise benzer bir plan konusunda adını duyurmuştu.

Ayrıca Fidelity, en büyüklerden birisi olmasına rağmen aynı zamanda kripto para sektörüne adım atan ilk şirketlerden birisi olmuştu. Şirketin 2014 yılından beri BTC madenciliği yaptığı biliniyor.

İlgili Haber
Fidelity Direktörü Jurrien Timmer: "Bitcoin'in (BTC) Fiyatı Katlanarak Artacak!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu