HaberlerKripto Para

Janet Yellen ve Wall Street CEO’ları Kripto Para Toplantısı Yaptı!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Walla Street yöneticileriyle kripto paraları konuştu.

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri ardı ardına yaşadığı sert düşüşler karşısında ayakta durmaya çalışırken bir yandan da ABD’de FED’in yükselen enflasyon karşısında faiz oranlarını artırmasıyla karşı karşıya kalıyor.

İlgili Haber
Son Dakika: FED Faiz Kararını Açıkladı, Bitcoin ve Ethereum Düşüşe Geçti!

ABD’de yükselen enflasyon ve faiz artırım kararlarından sonra Hazine Bakanlığı dün, küresel ekonomi ve ABD enflasyonunu tartışmak için Wall Street bankalarının yöneticileri ve CEO’larıyla bir toplantı yaptı.

Bu toplantıya ABD Hazine Bakanı Janet Yellen de katıldı.

Toplantıda ayrıca kripto para ve dijital varlıklarda inovasyonun sağlanması konusu da gündeme alındı.

Toplantıda konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir bakanlık yetkilisi, bakanlığın kripto paraları ve piyasadaki gelişmeleri yakından takip ettiğini söyledi.

“Hazine Bakanlığı, kripto paralarda ve piyasalarda yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bu bağlamda da piyasalarda yaşanan son düşüşlerin ve karmaşanın, bu alanda regülasyonların yapılmasının zorunlu olduğunu bir kez daha gösterdiğini düşünüyor.”

Janet Yellen’in uzun süredir yapmayı planladığı bu toplantıda, Yellen’a banka yöneticileri özellikle kripto paralar üzerindeki kontrollerin ne zaman geleceği hususunda pek çok soru sorduğu belirtildi.

İlgili Haber
Janet Yellen Bitcoin ve Kripto Para Yatırımları Hakkında Konuştu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu