Kripto HaberleriEkonomiJanet Yellen'den Yeni Dijital Para Yorumu!

Janet Yellen’den Yeni Dijital Para Yorumu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çeşitli dünya ülkelerinin merkez bankaları tarafından dijital para çalışmaları yapılmaya devam ediyor. Çalışmalar devam ederken Çin ve Nijerya gibi bazı ülkeler ise kendi dijital paralarını çıkardı.

ABD’de dijital dolar tartışmaları devam ederken ABD Hazine Bakanı Janet Yellen yaptığı açıklamada dijital doların oluşturulması konusunda daha çok araştırma yapılması gerektiğini söyledi.

Yellen dijital doların çıkarılması konusunda şahsi bir fikri olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Dijital doları piyasaya sürmenin hem artıları hem de eksileri var ve ben bunları görüyorum ancak bu konuda kendi kararım yok.”

FED’in de dijital doların çıkarılmasının gerekip gerekmediği konusunda henüz bir karara varmadığını ancak bu kararın önemli bir karar olduğunu ve dikkatli bir araştırma gerektirdiğinin altını çizdi.

“Dijital dolar konusu hassas bir konu bu yüzden Kongre, ABD merkez bankası ve Beyaz Saray arasında geniş bir fikir birliğinin olması gerekiyor.”

ABD Hazine Bakanı Yellen dijital dolar konusunda acele edilmemesi gerektiğini savunurken ABD Başkanı Joe Biden’ın FED başkan yardımcısı olarak seçtiği Lael Brainard, Yellen’in aksine dijital para yarışında Çin gibi ülkelerin gerisinde kalmamak için dijital bir doların çıkarılmasının acil olduğunu söylemişti.

ABD’de dijital dolar konusunda yetkililer arasında görüş birliği sağlanamamışken FED başkanı Jerome Powell da Eylül ayındaki açıklamasında dijital dolar çıkarma projesinin aceleye getirilmemesi gerektiğini söylemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları