AltcoinHaberlerXRP

Japon Finans Devinin Yeni Satın Alımı Bu Altcoine Yarayabilir Mi? Analist Değerlendirdi!

Sumitomo Mitsui Financial Group Corporation şirketinin yeni yatırımı bu altcoine uzun vadede yarar sağlayabilir mi?

Tanınmış bir kripto para kişiliği ve XRP altcoini destekçisi olan CryptoLaw kurucusu John Deaton, Sumitomo Mitsui Financial Group Corporation’ın bir diğer büyük Japon finans şirketi olan SBI Holdings’den olası hisse satın alımını değerlendirdi.

Anlaşmanın 590 milyon dolar tutarın olacağı tahmin ediliyor.

Deaton’a göre, SBI Holdings’in Ripple (XRP) ile olan bağlantıları nedeniyle anlaşmanın kripto para şirketi üzerinde uzun vadede olumlu bir etkisi olabilir.

SBI, XRP’nin önemli bir yatırımcısı olarak biliniyor ve finans şirketinin başkanı Yoshitaka Kitao Ripple’ın tanınmış bir hayranı ve hatta iki yıl boyunca kripto şirketinin yönetim kurulunda görev yaptı.

 

Japon Finans Devleri Altcoin Benimsenmesine Mi Hazırlanıyor?

Bununla birlikte, yönetimi altındaki varlıkların toplam değerinin 2.2 trilyon dolar olduğu tahmin edilen Sumitomo Mitsui Financial Group Corporation şirketinin SBI Holdings’in %10 hissesini satın alma amacının menkul kıymet hizmetleri alanındaki pozisyonunu güçlendirmek olduğunu hatırlatalım.

Anlaşma sonuçlandığı takdirde bu, iki seçkin Japon finans şirketi arasındaki 15 yıllık işbirliğinin devamı niteliğinde olacaktır. İki holdingin Ripple’ın ürünlerinden biri olan Ripplenet Moneytap’e ortak bir yatırım yaptığını da belirtmek gerekir.

Belki de iki Japon finans devi arasındaki derinleşen ilişki, blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin Japonya’da daha yaygın bir şekilde benimsenmesi ve kullanılması için zemin hazırlığı olabilir.

Bilindiği üzere XRP’nin başı uzun bir süredir süregelen SEC davası nedeniyle dertte.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu