Haberler

Japon Vekil: Ne Kadar Erken O Kadar İyi, Dijital Yen’i Yaratmalıyız

Japonya'nın iktidardaki Liberal Demokrat Partisinden üst düzey bir milletvekili, hükümetin derhal dijital Yen (Japonya itibari parası) ile ilgili adımları hızlıca atma eylemi içerisine girmesi gerektiğini açıkladı.

Birkaç gün önce Tokyo’dan yapılan açıklamalarda üst düzey yetkiler ile donatılmış Japon vekiller, Çin’in dijital Yuan’ına karşı Japonya’nın derhal hareket etmesi gerektiğini bildirmiş ve ABD olmadan bunu başaramayacak olduklarını açıklamıştı. Washington, DC’den Japon vekillere herhangi bir olumlu veya olumsuz yanıt gelmezken, Japonya merkezî hükümetinden konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Bugün Japonya’nın iktidardaki Liberal Demokrat Partisinden üst düzey bir milletvekili, konu ile ilgili önemli bir açıklama yaptı ve Japonya’nın derhal 2-3 yıl içerisinde en erken tarihte dijital Japon Yen’i yaratması gerektiğine değindi. Bunun bir zorunluluk gibi olduğuna değinen üst düzey yetkilerle donatılmış vekil, Çin’in bu alanda ilerlemesinden Japonya olarak endişe duymak zorunda olduklarını açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu