AltınHaberlerKripto Para

Japonya Altına Endeksli İlk Kripto Parasını Çıkarmaya Hazırlanıyor!

Japon ticaret şirketi olan Mitsui & Co. altın fiyatlarına endekslenmiş bir kripto para birimi çıkarmaya hazırlanıyor.

Nıkkei Asia’nın haberine göre Tokyo borsasında listelenen ve bir Japon ticaret şirketi olan Mitsui & Co. altın fiyatlarına endekslenmiş bir kripto para birimi çıkarmaya hazırlanıyor.

Mitsui tarafından piyasaya sürülecek tokenin adı ZipangCoin (ZPG) olacak ve tokenin fiyatı Londra Metal Borsası’nda satılan yen cinsinden altının fiyatına sabitlenecek. Bir ZPG’nin bir gram altına eş değer olacağı ifade edildi.

ZPG’nin Japonya’nın altına bağlı ilk kripto parası olması beklenirken, dünyada başka örnekleri olduğu biliniyor. Altın fiyatına sabitlenecek ZPG daha çok bir stablecoin olacak.

Özel Bir Blok Zincir Kullanılacak

ZPG başlangıçta Mitsui’nin kendi borsası aracılığıyla satılacak. Söz konusu borsa Japonya Finansal Hizmetler Ajansı tarafından lisanslanmış bir borsa.

Şirketin ZPG’yi bir akıllı telefon uygulaması ve diğer dijital sistemleri kullanarak bir ödeme aracı haline getirmeyi hedeflediği belirtildi.

ZPG’nin Bitcoin ve  Ethereum gibi ağlar üzerinde değil, özel bir blok zincirde çalışacağı ifade edildi.

Mitsui grup Japonya’da banka mevduatı destekli dijital yen çıkarmaya da çalışan 70’in üzerinde Japon bankası ve endüstri liderlerinden oluşan bir konsorsiyumun parçasıdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu