Haberler

Japonya’da Araç Satışları İçin Bitcoin Kabul Edilecek

Japonya’da lüks araba satışları yapan L’Operaio şirketi, Bitcoin’i araba satışlarında kabul edeceğini açıkladı. Şirket ile Japonya’nın en büyük kripto para borsası olan Bitflyer anlaşmaya vardı. Anlaşma doğrultusunda şirket, araba satışında kripto para kullanılması için gerekli altyapıyı Bitflyer borsası ile sağlayacak.

Lüks arabaları almak isteyenlerin Bitflyer borsasında hesap açması ve Android ya da IOS işlerim sistemine indirdikleri uygulama ile hesaba para yüklemesi gerekiyor. Ödeme sınırının 1 milyon dolara kadar olabileceğini açıklayan borsa, bu işlemlerin bir kaç saniye içerisinde tamamlanacağını belirtti. Bu anlaşmalar ve altyapılar üzerine L’Operaio, Tokyo’da bulunan üç yerinde şimdiden sistemin yürürlüğe girdiği ifade edildi. Şirket ödeme kabul eden dükkan sayısını her geçen gün arttıracaklarını açıklamalarına ilave etti.

Bitflyer Birçok Şirketle Anlaşma Yapmıştı

Japonyanın en büyük borsası olan Bitflyer, daha önce de kripto para kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Bic Camera ve Yamada Denki isimli elektronik eşya devleri ile anlaşmış ve çoğu ürünün satışında kripto para kullanılmaya başlanmıştı.

Ayrıca bu kadar büyük şirketlerle anlaşmaya varan borsa, yakın zamanda Miyabi adında, para transferlerini blockhain üzerinden yapılabilecek bir sistem piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu