Haberler

Japonya Başbakanı Şinzo Abe İstifa Ediyor!

Japonya Başbakanı Şinzo Abe bugün yerel saatle 17.00'da istifasını halka açıklayacak.

Japon medyasında yayınlanan haberlerde Japonya Başbakanı Şinzo Abe’nin sağlığını gerekçe olarak göstererek başbakanlık görevinden istifa edeceği açıklandı. 2012 yılından beri Japonya’yı yöneten Başbakan Abe’nin, bugüne kadar birçok alanda ülkede başarılı adımlar attığı biliniyor. Abe’nin daha önceden beri yaşadığı bir sağlık sorununa bağlı 2 kez hastaneye gitmek zorunda kalmasının hastalığının ilerlediğine işaret ettiği haberleri medyada kendisine yer bulmuş durumda.

Abe’nin görevinden ayrılmasından sonra Rusya’dan yapılan açıklamada bu istifadan dolayı üzüntü duyulduğu açıklaması yapılırken, Moskova yönetiminden yapılan açıklamada özellikle “ikili ilişkilerimizi parlattı, çok faydalı oldu” açıklaması yapıldı.

Abe’nin görevden ayrılmasından sonra yerine geçecek olan ismin ülkede çalışma koşulları, kripto para birimleri ve daha birçok konuda farklı adımlar atıp atmayacak olduğu ise şimdiden sorulmaya başlandı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu