Kripto Para

Japonya: BTC’ye Yoğun İlgi Var, XRP Alımları Azaldı

Japonya Sanal Para Birimi Borsalar Birliği (JVCEA) açıkladı!

Nexo

Japonya Sanal Para Birimi Borsalar Birliği (JVCEA) tarafından 10 Eylül 2019’da açıklama yapıldı. Kripto para birimi borsalarında yerel borsalarda XRP alımlarına büyük bir düşüş olduğu ancak Bitcoin alımlarına büyük bir ilginin olduğu ve grafiklerin BTC’yi sürekli olarak yükseltmeye devam ettiği açıklandı. Kripto para birimi yatırımcıları Ripple’a sert tepki göstermiş ve derhal geri adım atmasını önermişti. Ripple ise tam aksine tüm varlıkları riske atarak XRP’leri satmaya devam etmişti ve bunun sonucunda yatırımcılar ellerindeki XRP’leri çıkarmaya başlamıştı.

Pazar payı oranı %70’i geçen Bitcoin pazarın en güvenilir kripto para birimi olmuş ve piyasada ciddi bir talep görmeye tekrar başlamıştı. Bitcoin fiyatındaki 10.250 dolar seviyesine rağmen kripto para birimi yatırımcıları giderek artan ilgi ve giderek artan talep var. Bitcoin fiyatında düşüş olmaz ise bu ilginin daha fazla artarak piyasa ve pazar hacmi oranlarının giderek daha fazla yükselmesi mümkün olabilir.

*Bitcoin alımları tüm dünyada diğer altcoinlere göre çok daha fazla ve bu daha önce Japonya’da tam tersiydi. Daha önceden XRP alımları Japonya’da BTC alımlarının önüne geçebiliyordu, ama artık geçemiyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı