Haberler

Japonya Dijital Yen İle İlgili Yeni Adımlar Atabilir

Japonya yönetiminin dijital Yen ile ilgili daha hızlı adım atması bekleniyor.

Kripto para birimleri ile ilgili Japonya, Asya bölgesinin en iyi ülkelerinden. Herhangi bir yasak uygulamaması, borsalara uyguladığı kurallar ile ABD kadar güvenli olması ve daha birçok alanda kripto para konusunda güvenlik konusunda liderliği sürdürüyor. Güney Kore ve Çin’e göre daha fazla bu konuya önem gösteren Japon yönetiminin kısa vadede Japon Yen’ini dijital hale getirmesi bekleniyor.

Dijital Yen ile ilgili yeni adımlar atan Japonya yönetimi, kısa süre içerisinde bu konuda yasal olarak adım atmayı düşünüyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine göre dijital Yen, daha çok Japonya halkı tarafından ödemeler amacıyla kullanılacak ve sabit Yen değerine sahip olacak. ABD Doları karşısında değeri güncellenecek ancak Yen ile aynı fiyata sahip olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu