blank
Haberler

Japonya Hükümetinden 988 Milyar Dolarlık Destek Paketi: Vatandaşlara 2.800 Dolar Nakit Destek

Trilyon dolarlık Japonya ekonomisi beklenmedik büyüklükte bir paket onayladı. Bu dönemde en büyük yardım paketlerinden birisini açıklayan Japonya Başbakanı Şinzo Abe, bu konuda vatandaşlarının yanında olacaklarını, vatandaşlarının asla ekonomik veya herhangi bir konuda sıkıntı çekmesine hükümet ve ülke olarak izin vermeyeceklerini doğruladı.

Hükümetinin 988 milyar dolarlık paket kapsamında iş yerleri ve KOBİ gibi her türlü alanda şirketlere destek vereceğini doğrulayan Abe, 988 milyar dolarlık paketten vatandaşlara büyük bir yardımda bulunacaklarını açıkladı.

Tüm dünyaya örnek bir paket!

Abe’nin açıkladığı bu paket ABD tarafından açıklanan 2.2 trilyon dolarlık pakete oranla küçük görülse bile 100 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan Japonya için son derece büyük bir paket. Yine Kanada’nın açıkladığı 83 milyar dolar değerinde pakete oranla büyük olan paket Almanya’nın 750 milyar Euro değerinde olan paketinden bile büyük durumda.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu