Haberler

Japonya Hükümetinden 988 Milyar Dolarlık Destek Paketi: Vatandaşlara 2.800 Dolar Nakit Destek

Trilyon dolarlık Japonya ekonomisi beklenmedik büyüklükte bir paket onayladı. Bu dönemde en büyük yardım paketlerinden birisini açıklayan Japonya Başbakanı Şinzo Abe, bu konuda vatandaşlarının yanında olacaklarını, vatandaşlarının asla ekonomik veya herhangi bir konuda sıkıntı çekmesine hükümet ve ülke olarak izin vermeyeceklerini doğruladı.

Hükümetinin 988 milyar dolarlık paket kapsamında iş yerleri ve KOBİ gibi her türlü alanda şirketlere destek vereceğini doğrulayan Abe, 988 milyar dolarlık paketten vatandaşlara büyük bir yardımda bulunacaklarını açıkladı.

Tüm dünyaya örnek bir paket!

Abe’nin açıkladığı bu paket ABD tarafından açıklanan 2.2 trilyon dolarlık pakete oranla küçük görülse bile 100 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan Japonya için son derece büyük bir paket. Yine Kanada’nın açıkladığı 83 milyar dolar değerinde pakete oranla büyük olan paket Almanya’nın 750 milyar Euro değerinde olan paketinden bile büyük durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu