HaberlerKripto ParaBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Japonya Kripto Para Regülasyonları İçin Tarih Verirken, Daha Katı Önlemler Tartışılıyor!

Kripto para regülasyonları arka planda tartışılmaya devam ediyor.

Kripto paralara artan ilgi yatırımcıları bu alana yönlendirmeye devam ederken, hükümetlerde ellerini çabuk tutmak istiyor. Son olarak Japonya’nın kripto para birimlerine yönelik daha katı düzenlemeler getirmeyi tartıştığı belirtildi.

Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Japon yatırımcılara daha iyi koruma sağlamak için çalışmalarını hızlandırıyor. Kurum, Temmuz ayında hükümetin dijital ve merkezi olmayan finansı  denetlemesine yardımcı olmak için özel bir bölüm kurdu.

Regülatörün 2022 yılının ortalarına doğru, yeni kripto para düzenlemelerini hayata geçirmesi ve uygulamaya başlaması bekleniyor. FSA’nın gelişime ve yeniliğe zarar vermeden, ülkedeki kripto para piyasasına istikrar getirmesi ümit ediliyor.

2019 yılında Japonya merkezli Bitpoint borsasının hacklenmesi ve geçtiğimiz günlerde Liquid borsasının hacklenmesi birçok yatırımcının zarar görmesine neden oldu. FSA, bu tarz durumlarla karşılaşılmaması için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini düşünüyor. FSA’ya göre ülke içerisindeki aracı kurumlar, kara parayı önleme ve fiyat oynaklığı önlemleri konusunda yetersiz kalıyor.

Ülkede 2022 yılında yasal çerçevenin oluşturulması beklenirken, yatırımcıları korumak adına alınacak katı önlemlerin neleri kapsayacağı belirsizliğini koruyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu