fbpx
1xbit
Kripto Para

”Kripto Para İle Bağış Yapmak Yasal”

Japonya İçişleri ve Haberleşme Bakanı Sanae Takaichi, kripto para ile bağış göndermenin yasal olduğu hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Japonya İçişleri ve Haberleşme Bakanı Sanae Takaichi, ülkesinde kripto para kullanan insanların sayısının giderek arttığının farkında olduklarını ve kripto paralar ile ödeme yapanların sayısının giderek daha fazla artış gösterdiğini açıkladı. İnsanların Japonya sınırları çerçevesinde kripto para birimleri ile bağış alması veya göndermesinin hiçbir engeli olmadığı ve yasal olduğunu açıklayan bakan, vatandaşların bağış yapmak istedikleri herkese kripto para ile bağış yapabileceklerini ve bunu asla engellemeyecek olduklarını açıkladı.

Kripto para birimi yatırımcılarının giderek artan sayısı Japonya vatandaşlarının etkisi ile daha hızlı artıyor.

Japonya İçişleri ve Haberleşme Bakanı, kripto paraların kullanılması hakkında dolaylı olarak yaptığı açıklamasında ülkede kripto para kullanmanın yasal bir problem oluşturmayacağını, tam tersi bağış yapılmasının bile yasal olduğunu açıklayarak beklenen açıklamayı yapmış oldu. Bugüne kadar Japonya yönetiminden bu konuda aralıklarla açıklamalar yapılsa da kesin olarak bugüne kadar böyle bir açıklama yapılmamıştı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı