Kripto Para

Japonya: Kripto Paralar Bir Kripto Varlıktır!

Japonya'da kripto varlık adımı...

Japonya hükümetinden yapılan resmi ve yasal açıklamada, bundan sonra kripto paraların ülkede kripto varlık olarak tanınacak olduğu ve yasal açıklamalarda, kripto para ifadesi yerine ”kripto varlık” ifadelerinin kullanılabilecek olduğu resmen açıklandı. Bitcoin ve farklı kripto para birimlerinin ülkede bundan sonra ”varlık” olarak belirtilecek olması ise gelecekte ülkede vergi konusunda ve yasal olarak kazanç vergisi konusunda kripto paralardan daha yüksek vergi alınmasına sebep olabilecek bir hamle olarak değerlendirildi.

Bitcoin’i ”kripto para varlık” olarak görecek olan Japonya hükümetinin burada amacının gelecekte ülkede yasal ve yargı alanında kripto paraların tek bir ad altında toplanması ve bir bütün olarak ifade edilebilmesi için olduğu belirtiliyor.

Bitcoin Artık Bir Varlık Mı?

Japonya henüz ”kripto varlık” ifadesini yasalara eklemedi ve yakın zamanda tüm yargı alanındaki kripto para davalarındaki yasalara bu isim ile ifade ekleyecek. Japonya’nın kripto paralar konusunda atacak olduğu bu adım sonrasında ülkede kripto paralar ve Bitcoin bir varlık olarak görüleceğinden, gelecekte neler olabilecek olduğunu da zaman belirleyecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Bitcoin.News
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu