Haberler

Japonya Lisans Süreçlerini Kolaylaştırmayı Düşünmüyor!

Japonya'da aylar önce protestolar ve isteklere rağmen bugüne kadar hiçbir değişim olmaması yerel kripto para medyasının dikkatinden kaçmıyor.

Japonya yönetimi son dönemde yeni süreçten geçiyor. Şinzo Abe’nin hastalık nedeniyle görevi bırakmasından sonra yerine gelen yeni başbakan ülkede henüz radikal değişimlere imza atmadı. Ancak ülkedeki kripto para şirketlerinin hükümetten bazı istekleri var.

Abe döneminde kripto para birimi borsaları ve platformları için lisans almak son derece zordu ve bu zorluktan hükümette haberdardı. Ancak düzenlemeler yapılacağı açıklanmış, lisans süreçlerinde daha iyi kolaylıklar sağlanacak olduğu belirtilmişti.

Ve aylar geçti… Aylardır ülkede kripto para şirketlerinin lisans süreçlerinde hiçbir kolaylık sağlanmadığı gibi corona virüsü döneminde özellikle lisans süreçlerine kolaylık getirilmesinin ülke ekonomi ve istihdam açısından iyi olabileceği tartışmaları son günlerde Japonya yerel kripto para medyasında da yankı bulmaya başladı.

Hükümet ise bu konuda sessiz kalmaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu